Çeltikli’de Sıra Gecesi..!

çeltikli sıra geceleriPastacılık Dünyası Ltd. Ş.’nin Katkılarıyla, Köyümüzde  Çiğ Köfteli, Sazlı Cümbüş’lü Sıra Gecesi’nin İkincisi, 16 Şubat 2013  Cumartesi Günü Gece Saat 20.00-24.00 Arasında  Köyümüz Muhtarlık Binasında Yapılacaktır…

Köyümüz Muhtarlığı ile Sitemiz’in ortaklaşa organize edeceği çiğ köfteli sıra gecemize, Aralık 2010 yılında gerçekleştirdiğimiz ilk canlı yayınımızda çalıp söyleyen köyümüz radyosuna emek vermiş köyümüzü ve köylülerimizi tanıyan Bolu’lu Erol Işıkay, müzik eğitmeni Samsun’lu Yavuz Usta ve köyümüz sakinlerinden Beyhan Çevik katılacaklardır.

Bu güzel gecemizde açılış konuşmalarından sonra türküler, şarkılar söylenip, şiirler okunacak, oyunlar oynanıp, halaylar çekilecek ayrıca köylülerimizden becerisi olanlarda gecemize renk katacaklardır.

 

Köy dışında değişik beldelerde ikamet eden köylülerimizin doğup büyüdüğü yerde köyümüz insanlarının bir araya gelip kaynaşmasını, dayanışmasını amaçlayan  yaklaşık 4 saat sürecek, site kurucumuz Mevlüt Yazar‘ın sunumunu yapacağı bu geceye, tüm Çeltikli’liler davetlidir.

Muhtarlığımızın ve Sitemizin sorumluluğunda yapılacak bu gece için, herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için ayrıca köylülerimize  davetiye gönderilmeyecek ve telefon edilmeyecektir. Köyümüz sitesinde ve sosyal paylaşım sitesi olan Facebok’ta 1 hafta evvelinde yapılacak duyurular esas alınacaktır.  Zaten bu haberimiz şuanda yayınlanacaktır. Dolayısıyla, duyurumuzu sanaldan yapmış oluyoruz.

Ayrıca, site yönetimimizde telefonları olan köylülerimize ilaveten SMS’le haber verilecektir.

İkincisini gerçekleştireceğimiz, bu sıra gecemiz, mazeretlerinden dolayı köye gelemeyenler ve yurt dışında bulunan gurbetçilerimiz için köyümüz radyosu http://celtikli-ankarafm.tr.gg/ de “canlı” olarak yayınlanacaktır.

Gecemizi internet üzerinden radyomuza gelerek izlemek isteyenler, odada bulunan yakınlarıyla canlı olarak görüşebilecek, çalıp söyleyen arkadaşlarımızdan istek isteyebileceklerdir.

Radyoya gelecek köylülerimizin radyomuza girememeleri durumunda evlerinde bulunan çocuklarının yardımıyla, bir kereye mahsus p.c ekranının en altında yada en üstünde belirecek  “aktive et” linkini sağ tıklayarak, yüklemeleri durumunda radyomuza girip, bizi canlı olarak izleyebileceklerdir.

Köyümüz radyosuna “Guest” (Yurt içi misafir girişi) yada “Gast”  (Yurt dışı misafir girişi) olarak girecek olan köylülerimizin radyo kurallarına uygun davranmaları aksi takdirde, canlı yayın esnasında radyodan “bloke” edileceklerdir.

Böyle durumlarda ön yargılarımızı bir kenara bırakıp, bir ÇELTİKLİ’li olarak, bize yakışanı yapalım…

Lüften…!!! Yapıcı, Uzlaştırıcı Olalım. Olmayanları da Uyaralım…  

Site Yönetimi Olarak;

12 Mayıs’ta yapılacak Bahar ve Kültür Şenliği’mizin bir provası olacak bu gecemizin, köylülerimizin bir araya gelip kaynaşmasına, dirliğine, birlik ve beraberliğine vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz.