Çeltikli’de K.Bayramı 2012

Köyümüzde bayram, eski bayramlar kadar olmasada köye gelenlerimizin katılımıyla, her zamanki bayramlar gibi kutlandı. 

Bu seneki kurban bayramı ramazan bayramına nazaran katılım olarak biraz daha azdı. sebebi kurbanlıklarını şehirde kesip ancak, akşama doğru köye gelmelerindendi.
Hava bayramın birinci günü öğleden sonra hafif yağmur yağsada güneşli geçti. biz arefe günü gitmiştik. o günde hava güzel. ikindi namazına müteakip, köyde olanlarla eski mezarlıkta yeni köy imamımızın geçmişlerimizin ruhlarına yasin’i şerif okumalarına iştirak ettik.
ertesi günü sabah byram namazında köy camimiz gene doluydu. namazından sonra cami içinde geleneksel bayramlaşma yapıldı.
 Bayramşlaşmadan sonra köyde ve şehirden gelenler mezarlıklara gidip yakınlarına dua ettiler. Daha sonra  herkes kurbanlarını kesip, aileleriyle bayramın tadını çıkardılar.
Şehirde kurbanlarını kesenler akşama doğru köye gelmeye başladılar.
Site Yönetimi Olarak;
Köylülerimizin Kurban Bayramlarını bir kez daha kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyoruz.
BAYRAMDAN GÖRÜNTÜLER…
1)- http://www.izlesene.com/video/celtiklide-kurban-bayrami-2012-mevlut-yazar/6676209 (Geçmişlerimize köy imamızın yasin’i şerif okuması)
2)- http://www.izlesene.com/video/celtiklide-kurban-bayrami-2012-mevlut-yazar/6675725 (Arefe günü çekilen İsmail’in tepe’den köyün görüntüsü)
6)- http://www.izlesene.com/video/celtiklide-kurban-bayrami-2012-mevlut-yazar/6676345(Buda bizim baba ocağındaki bayram görüntümüz)
BARAMDAN RESİMLER…
 
 
 
 
  
 
 
 
  
Resimlerin tamamını köyümüze ait Facebok’taki sayfamızdan görebilirsniz…