Köyü’müzün İçme Suyu Şebeke Hattı Yenileniyor.

Köyümüzün Eski, Yetersiz ve Çürümüş Olan Köyiçi Su Hattı Komple Yenilenecek…

Köyümüzün biliyorsunuz elektirik hatlarını taşıyan ve ömrünü tamamlamış olan ağaç direkleri daha önce demir direklerle değiştirilmiş, elektiriğin aksamadan verimli ve sağlıklı bir şekilde kullanımı sağlanmıştı.

Alt yapı çalışmalarından olan kanalizasyon şebekeside geçen yıl başlatılarak, bu sene içerisinde bitirilmiş köylülerimizin hizmetine açılmıştır. Şebeke hattının devreye girmesiyle köylülerimizin evlerinin içine yada dışına modern tuvaletler yaptırarak, tıpkı şehirde olduğu gibi rahata kavuşmuşlardır.

Köyümüzün gene altyapı çalışmalarından köyiçi içme suyu hattı da yenilenecektir.

Muhtarımızın uzun zamandır peşinde koşup uğraştığı bu projede nihayet hayata geçiyor. 2 yıl evvel köyümüze su sağlayan eski su deposunun yanına kapasite olarak daha büyük olan yeni bir depo yapılarak, köyümüzün artan su ihtiyacına olumlu bir katkı sağlanmıştı. Şimdide depodan başlayarak köyümüzün içme suyu hattı komle yenileniyor.

1990 yılı başlarında 3. jenerasyon olarak üretilen PE (Polietilen) boruları gerek doğalgaz gerek atık su gerekse işme suyu alanında yüksek performans sağlamalarıyla bilinmektedir. Esneme kabiliyetine sahip, yeraltı hareketlerinden etkilenmeyen, kırılma göstermeyen,  bakteri barındırmayani, kimyasal maddelere karşı dirençli, suyun tadını ve kokusunu asla değiştirmeyen sağlam dayanıklı borulardır.

Köylere Hizmet Götürme  Birliği‘nin katkılarıyla ihalesi yapılımış olup, köyümüz muhtarı sayın Rıza Gülşen’in verdiği bilgiye göre, “su şebekesinin yenilenmesiyle ilgili bütün çalışmalar bitmiş olup, yüklenici firmanın bayramdan sonra köyümüze gelerek, çalışmalarına başlayacağını belirtmiştir.

Yaklaşık bu yıl içerisinde bitirilmesi düşünülen su hattı yenileme çalışmaları bittiğinde, köyümüz eskisine nazaran su ihtiyacını daha istikrarlı ve verimli kullanacaktır.

Site Yönetimi Olarak;

Muhtarımızın ve ekibinin bu gayretli çalışmalarını destekliyor, yenilenecek olan su hattının köyümüze vede köylülerimize hayırlı olmasını Allah’tan diliyoruz.