ÇAMUR DERYASINA DÖNDÜ!..

SEL Hafta içinde etkili olan dolu ve sağanak yağış Özköyler’deki bazı mahalleleri etkisi altına aldı, bir hayvan sele kapıldı, çok sayıda arazi dere yatağına dönüştü, kavun tarlaları sular içinde kayboldu. 

Geçtiğimiz hafta Sinanlı, Bumsuz ve Kutluhan Mahallelerimiz başta olmak üzere çok sayıda Haymana Mahallesi, dolu ve sağanak yağışın etkisi altında kaldı.

Bir anda bastıran dolu ve sağanak yağış yaklaşık yarım saat sürdü. Kısa süre içinde sele dönüşen sağanak yağış, bazı evleri ve hayvan barınaklarını sular altında bırakırken, avlu önünde toplanan sular duvarların yıkılmasıyla boşaltıldı. Bu esnada çok sayıda hayvan ölümle burun buruna geldi.
Sinanlı, Bumsuz ve Kutluhan bölgesindeki tarlaların başakları kırıldı, yüzlerce kavun ekili arazi sulara teslim oldu, araziler dere yataklarına dönüştü.
Nereye ait olduğu bilinmeyen bir adet büyükbaş hayvanın ölü bir şekilde dere yatağında sel ile birlikte sürüklendiği görüldü.
Afetin ardından Kaymakam Turan Erdoğan ve Belediye Başkanı Özdemir Turgut, mahalleri gezerek hem hasarın boyutunu tespit ettiler, hem de köylüler ile çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
Afetin ağır bilançosu yağışın ardından daha da belirgin hale geldi ve çok sayıda ev, avlu ve hayvan barınakları kullanılamaz hale geldi.
Haymanalı çiftçiler, yaşanan afetin ilçemiz tarihinde yerini alacağını, bir çoğunun ilk defa böyle etkili bir dolu ve yağış gördüklerini belirterek, devletin yardım elini uzatmasını istediklerini söylediler.
Haber: Remzi Avcı
 Selden Görüntüler…
sel6 sel8 sel3

Yorum: 8

 1. Deniz Yazar dedi ki:

  o kadar yağmurdan sonra normal 😀

 2. BELFÜ RIFAT dedi ki:

  habercilik bu işte 🙂

 3. ACAR FERİT dedi ki:

  güzel kare olmuş.

 4. ERSEN ALKAN dedi ki:

  memleketimizin bu denli yeniliklerle yükseliş göstermesi gerçekten güzel birşey, umarım devamı gelir.

 5. DOĞA ŞERMİN dedi ki:

  güzel memleketimin güzel insanları işte, ne diyim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.