Camimizin Çatısı Aktarılıyor.

camimizin çatısı onariliyorKöy camimizin eskiyen çatısı yenileniyor…

Yapıldığından buyana doğru dürüst bakım görmeyen, yağmurlu ve karlı havalarda akan camimizin çatısı, 13 Ağustos 2013 Cuma günü kutsal “Hac” yolculuğuna çıkacak olan muhtarımız Rıza Gülşen’in gayretiyle, köylülerimizin de manevi desteğiyle dört dörtlük bir çalışmayla orjinaline uygun olarak tamir ediliyor.

Aslında camimizin çatısı komple değiştirilerek kubbe bir çatıya dönüştürülecekti. Muhtarımızın da seçildiğinden buyana isteği buydu. Fakat aldığımız duyuma göre, bizimde bir türlü anlayamadığımız bir sebepten dolayı köyün ileri gelenlerinden hatırı sayılır bazı kişilerin bu işe karşı çıkmaları, ayrıca bu iş için gerekli paranın da temin edilememesi yüzünden bu proje şimdilik rafa kalkmış görünüyor.

cati-aktarmaCaminin o eskimiş kılasik gecekondu çatı modeli, kubbet çatı yapılsaydı camimiz mimari olarak daha modern bir görüntüye kavuşacaktı. Dolayısıyla caminin bu yeni imajı köyümüzün de görüntüsünü değiştirecekti. Umarız ilerde bu dileğimiz gerçekleşir.

Şimdi en azından eskiyen, akan çatının 150’ye yakın kırılan kiremiti ile iş görmeyen kiremit altı çıtaları yenisiyle değiştirilmiş, çatının kırılan maya’ları yenilenmiştir. Ayrıca,  hiç olmayan yağmur oluk’laları da çatıya ilave edilmiş, kiremitlerin altına ise, akmaması için çatı izalosyonu yapılmıştır.

cami çatimizŞuan tamiratı devam eden ve tahminen yarın sona erecek olan cami çatısının yenilenmesi, köy muhtarlığımızın bütçesine maliyeti oldukça makul bir fiat’a malolmuştur.

Site Yönetimi Olarak;

Muhtarımızın Hac’ca gitmeden evvel başlayıp bitirdiği bu çalışmasını da takdirle karşılıyor, bu işin yapılmasında en başta muhtarımız ve ekibine, çatı malzemelerinin alımında destek sağlayan köyümüz Türkan Ailesi’nden  rahmetli, İsmet Türkan’ın oğlu Zeynel Türkan‘a bu işte çalışan usta ve işçilere vede köylülerimize teşekkür ediyor,  köyümüzün yenilen bu çatısı köylülerimize hayırlı olsun diyoruz….