Başkanla hamam ücreti pazarlığı.!

Dünyanın en iyi kaplıca suyuna sahip Haymana’da belediyeye ait oteller ile özel sektör tarafından yapılan pansiyonların hepsi yenilendi.

Böylece şifa için Türkiye’nin dört bir yanından Haymana’ya gelenler  yeni ve modern tesislerde daha kaliteli hizmet alıyorlar. Kaplıcaya  gelen vatandaşlar kendilerini ziyaret eden Başkan Hacı Aysu’dan hamam  ücretlerinde indirim yapmasını istedi. Bunun üzerine 6 lira olan hamam  ücreti 5 liraya düşürme sözü verdi. Bir vatandaş ise “başkanım 12 kilo  buğday parasına hamam giriyoruz 3 lira yap da sürümden kazan daha çok  vatandaş gelsin” dedi.

Haymana Belediye Başkanı Hacı Aysu, ünlü kaplıca  oteli olan Cimcime Oteli baştan aşağı yeniledi. İlçedeki otel yatak  sayısını artırmak ve daha çok vatandaşa hizmet vermek için de Saray  Kaplıcaları ile Medrese Kaplıcaları adında iki yeni tesisi hizmete açtı.  Haymana’da şehir merkezinin yenileyen, her mahalleye park yapan,  ilçedeki bütün binaların boya ve badanasını yaptırmak suretiyle tertemiz  bir şehir görüntüsü sağlayan Belediye Başkanı Hacı Aysu, özellikle  kaplıca alanında yaptığı hizmetlerle daha çok turist çekmeyi planlıyor.

BAŞKANLA HAMAM PAZARLIĞI YAPTILAR

Yeni yapılan Medrese kaplıca tesislerini ziyaret eden Belediye Başkanı  Hacı Aysu, burada vatandaşlarla ilginç bir ücret diyaloğu yaşadı.  Vatandaşlar Hacı Aysu’dan 6 lira olan hamam ücretini 3 liraya  düşürmesini istedi. Başkan ise 1 lira indirim yaptı ve ücretleri 5  liraya sabitledi. Bir vatandaş ise “başkanım 12 kilo buğday fiyatına  hamama giriyoruz, sen indirim yap çok insan gelsin, sürümden kazanırsın”  dedi. Ancak buna rağmen başkan Aysu fazla indirim yapamayacağını  söyledi. Belediye Başkanı Hacı Aysu, Haymana’da yeni bir kültür merkezi  yaptıklarını belirtti. Bununla birlikte ilçede sosyal ve ekonomik hayatı  olumlu etkileyecek yeni projelerin üzerinde çalıştıklarını kaydetti.