Bahar Şenligi Coskuyla Kutlandı.

çeltikli bahar şenliğiKöyümüz Geleneksel Kültür ve Bahar Şenliğinin 2’ncisi 12 Mayıs 2013 Pazar günü coşkuyla kutlandı..

Köyümüz muhtarlığı ile derneğinin organize ettiği, Beyhan Çevik’in sunduğu Haymana’lı sanatçılar Oğuzhan Saraç ile Haymana’lı İdo‘nun konuk sanatçı olarak katıldığı, geleneksel bahar ve kültür şenliği, köyümüz dışında gelen misafir konukların ve köylülerimizin iştirakiyle yapıldı.

Şenlikten evvel aynı günde yapılan köy derneğinin 3’ncü olağan genel kurul toplantısında; Beyhan Çevik Dernek Başkanı,
Mevlüt Yazar Başkan Yardımcısı, Esat Emektar Sekreter, Yusuf Tetik Muasip, Osman Kaplan’da Sayman’lığa seçilmişlerdir.

Dernek seçiminden sonra köylülerimize yemek verildi. Yemekten sonra yeni dernek başkanımız Beyhan Çevik açılış konuşmasında “başkan secilmesinden ötürü dernek üyelerine teşekkür ederek, köy derneğini daha iyi bir yere taşımak için ekibiyle birlikte çalışacağını, bugüne kadar yaptıkları çalışmalar içinde eski dernek yönetimine şükranlarını” sunmuştur.

Daha sonra mikrofona gelen köyümüz muhtarı Rıza Gülşen‘de öncelikle o gün Anneler günü olması hasebiyle, şenlikte bulunan bütün annelerin Anneler Günü’nü kutladı. Gülşen, önümüzdeki sene muhtarlığa aday olmayacağını bugüne kadar kendisini destekleyen köylülerinede teşekkür etti.

Rıza Gülşen, konuşmasına Ankara’dan gelen muhtar arkadaşlarını birer birer anons ederek, şenliğize gelen köylülerimize tanıttı.

Muhtar Gülşen, en son bugüne kadar köyümüze yaptıkları maddi katkılardan dolayı, köyümüzün emekli öğretmeni Sabit Öpöz, köyümüz esnaflarından Hakan Çınar ve Hüseyin Zafer Kılıç‘a birer plaket verdi.

Köyümüz site ve radyo kurucusu Mevlüt Yazar‘da köyümüz esnaflarından Hakan Çınar ile Hüseyin Zafer Kılıç’a birer plaket vererek, köyümüze yaptıkları katkılardan ötürü kendilerine teşekkür etmiştir.

Plaket töreninden sonra Haymana’lı İdo ve Oğuzhan Saraç‘ın güzel türküleriyle coşan köylülerimiz halay çekerek ve oyunlar oynayarak doyasıya eğlendiler.

Akşam saatlerine doğru proğramı sunan Beyhan Çevik, seneye 3’ncü şenliğimizde buluşmak üzere şenliğe gelen herkese teşekkür ederek, şenliğin kapanış konuşmasını yapmıştır.

Site Yönetimi Olarak;

Yeni göreve seçilen köyümüz dernek yönetimine başarılar diliyor, 2 dönemdir köyümüzü başarıyla yöneten ve bir çok başarılara imza atan, köyümüz muhtarı Rıza Gülşen‘e ayrıca, köyümüze bugüne kadar yaptıkları katkılardan ötürü eski dernek yönetimine de teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamlarında da sağlık ve mutluluk diliyoruz.

__________________________________________________________________________

ŞENLİKTEN GÖRÜNTÜLER…

 

Şenlikten Muhtelif Görüntüler…