Bagımsız Aday Özdemir Turgut Artık DP’li

özdemir turgut dp liAK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Ak Parti Aday adayı olan  Özdemir Turgut, Ak Partinin kendisini aday göstermemesi sonrası, Partiden istifa ederek bağımsız adaylığını açıklamıştı, Bağımsız olarak yoluna devam eden aday Turgut  Demokrat Partiye  (DP) katıldı.

DP binasında yapılan rozet takma törenine Özdemir Turgut’un yanı sıra;  DP Genel Başkan Yardımcısı Nuri Efe ile İl Başkanı Bahadır Ulusoy katıldı. Efe, AK Parti’den istifa eden Özdemir Turgut ile birlikte Ak parti eski ilçe başkanı Oğuz Yücel’e, Avukat Tuğba Süren’e rozetleri takıldı.

Töreninde konuşan Özdemir Turgut, 7 Ocak 1946 tarihinde kutsal bir davanın inanmışları olarak ‘Yeter Söz Milletindir’ sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatarak, “Millete rağmen politika olamayacağına, millete gitmenin en erdemli yol olacağını, ispatlamış bir partinin çatısı altında olmaktan onur duyuyorum.” dedi.

Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anan Turgut, “Haymana halkına danışarak, görüşerek, büyük çağrıya uğrayarak, genç dinamik, Genel Başkan Sayın Gültekin Uysal liderliğinde, hedefe doğru hızla ilerleyen Demokrat Parti’de, politikaya devam kararı aldım. El ele, gönül gönüle vereceğiz. İnşallah Haymana sevdamızı, hizmete karşı duyduğumuz hasretimizi Demokrat Parti ile vuslata kavuşturacağız.” diye konuştu.

Haber: http://www.haymanahaber.org