Ataköy İlk Öğretim Okul Gezisi

Ataköy İlk Öğretim Okulu Ankara Gezisi…

Ataköy ilk öğretim okulu öğretmen ve idarecileri öğrencilere Ankaraya gezdirdi.

Daha öncedende birçok etkinlik düzenleyen, Ataköy ilk öğretim okulu, öğretmen ve yöneticileri Ataköylü Öğrecilerimiz Ankara Esenboğa Havalimanı, Gençlik Parkı ve Atatürk Orman Çiftliği / Hayvanat Bahçesine götürdüler.

Esenboga Havaalanında öğrenciler Devlet Hava Meydanları İşletmesi similatör Ve eğitim binansında, Esenboğa Havaalanı Emniyet Şube müdürlüğünde görevli olan ,eğitimci Polis Memuru Ferhat KUZUCU tarafıdan, havaalanında güvenliğin nasıl sağlandığı konusunda ve Diğer hava alanı Konuları  hakkında bilğiler verildikten sonra, Hava Meydanları Tarafından öğrencilere tahsisi edilen otobüs ile Hava alanları gezilmeye başlandı, İlk kez bir uçağı bu kdar yakından gören bir çok öğrenci şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Bakım alanları, Egitim, Uçuş ve yanğın alanlarını gezen öğrenciler olası bir uçak yanğınına havaalanında yapılan müdahaleyide görmüş oldular.

Uçuş İçinson hazırlıkların yapan Bir Pilot yöneticilerin, isteğini kırmayarak öğrencilerin sorularını yanıtladı. bir öğrencinin uçarken korkmuyormusunuz sorusu, Pilot ve uçuş heyetini güldürdü.

Hava alanı ardından Gençlik Parkı içerinde bulunan LunaParkın ardından öğrenciler Hayvanat bahçesi gezisi ile oldukça geliştirici ve eğlenceli  bir gün geçirmiş oldular. bizlerde daha öncedende birçok etkinlik düzünleyen okul yetkili ve öğretmenlerin kutluyoruz.

Haber: Orhan ÇELİK/ Haymana HABER / 02.05.2012